Účetnictví pro bytová družstva a neziskovky


Zastupujete bytové družstvo, nebo podobnou organizaci? Zajistíme Vám kompletní účetnictví včetně zaúčtování spotřeby služeb a sestavení daňového přiznání. Vyznáme se také v problematice neziskových organizací.

Co získáte

  • Kontrola pohledávek a závazků z plateb členů družstva.
  • Zaúčtování spotřeby služeb jednotlivých nájemníků a jednoduché vyúčtování (ne správu velkých družstev a společenství)
  • Kompletní účetnictví vč. daňového přiznání k dani z příjmu právnických osob

Provádíme táké účetnictví společenství vlastníků bytových jednotek

  • Zde provádíme stejné úkony jako u účetnictví družstev, ale pokud společenství nevykonává žádnou podnikatelskou - komerční činnost, není zde povinnost podávat daňové přiznání 

 Jsme schopni zpracovat účetnictví i neziskovým organizacím, zapsaným spolkům. Máme zkušenost s vedením účetnictví odborové organizace a Oblastního spolku Českého červeného kříže.

Proč si nechat zpracovat účetnictví externě

Služby externí kanceláře jsou zpravidla levnější a kvalitnější než vedení účetnictví Vašimi zaměstnanci. Pokud zaplatíte své účetní hrubou mzdu ve stejné výši, jako odměnu účetní kanceláři, budou vaše náklady na účetnictví nižší o odvody za zaměstnance, benefity a další náklady na její/jeho pracovní pozici, jako například školení, odbornou literaturu, kancelářské potřeby a v neposlední řadě účetní software.

Externí účetní kancelář vždy ve smluvených termínech a termínech pro podání jednotlivých daňových přiznání a hlášení zajistí vše, co je třeba a přebírá odpovědnost za dodržení. Zaměstnanec v době nemoci, nebo při jiných překážkách v práci toto vždy zajistit nemůže. Externí firma počítá se zastupitelností svých zaměstnanců.

Vaše společnost se nemůže pojistit na škody způsobené ve vlastním účetnictví. Naše účetní kancelář je proti prokazatelným škodám, které by případně způsobila, pojištěna v plné míře.

Můžete preferovat účetní v sídle Vaší firmy, tzv. na dosah. Dnes, v době internetu a elektronické komunikace s většinou institucí a úřadů, pracují externí účetní kanceláře i tímto způsobem a zpracované výstupy Vašeho účetnictví jsou schopny Vám předat elektronicky prakticky kdykoli.

Proč si vybrat nás

  • Jsme účetní kancelář s již více než 25ti letou praxí.
  • Vaše účetnictví dokážeme zpracovat s veškerým servisem, poradenstvím i zastupováním na úřadech.
  • Máme zkušenosti s účetnictvím různých oblastí podnikání i forem společností.
  • V rámci poradenství vám můžeme zajistit i služby spolupracujícího daňového poradce.
  • Máme zkušenosti s několika účetními programy.

Co o nás říkají naši klienti

PM SPED je česká přepravní společnost, zabývající se mezinárodní a vnitrostátní autodopravou s hlavní specializací na území České Republiky a Maďarska. Zákazníkům nabízíme své služby již od roku 2012. Od roku 2014 v rámci účetnictví spolupracujeme s paní Zuzanou Dvořákovou, nyní s její Účetní kanceláří. S prací této kanceláře jsme velmi spokojeni a proto jsme ji požádali i o vedení účetnictví naší další společnosti, tj. PA Lease s.r.o., která se zabývá pronájmem nákladních vozidel. 

Lékárnu jsme v budově Centra zdraví na Vodní ulici otevřeli v roce 2010 a od té doby spolupracujeme v rámci účetnictví s paní Zuzanou Dvořákovou. Účetnictví je vedeno pečlivě a v souladu s našimi požadavky na zpracování. Účetní kancelář nám poskytuje veškeré služby v rámci účetnictví, od poradenství přes samotné účetnictví společnosti až po mzdy a personalistiku, zastupuje nás při jednání s veškerými úřady a institucemi sociálního i zdravotního pojištění. Se spoluprací jsme velmi spokojeni.

PharmDr. Markéta Kohoutová, Lékárna Centrum zdraví Prostějov s.r.o.

Pro koho účtujeme?

Komediograf

Taxi Hromek

PM Sped s.r.o.

Konzultace zdarma

Na úvod vám nabízíme nezávaznou konzultaci zcela zdarma. Vyzkoušejte naše služby ještě dnes.