Účetnictví pro firmy a živnosti se zaměstnanci


Jste firma a nemáte zaměstnanou účetní? Mnohdy se Vám více vyplatí mít účetnictví vedené externě. U nás se Vám postaráme o zpracování Vašeho kompletního účetnictví, včetně mzdového, o sestavení jednotlivých daňových přiznání a vyúčtování daní.

Co získáte

 • Kompletní vedení účetnictví vč. sestavení přiznání k dani z příjmů právnických osob
  • Vytvoření veškerých uzávěrkových sestav (výkaz zisků a ztrát, rozvaha, inventarizace účtů) 
 • U plátců DPH evidence DPH vč. sestavení přiznání k DPH
  • Kontrolní hlášení včetně evidence přenesené daňové povinnosti a souhrnné hlášení v rámci uskutečněných plnění do EU
 • Mzdové účetnictví pro zaměstnance vč. základní personalistiky (sepsání pracovních smluv, dohod, apod.)
  • Zastupování při komunikaci s institucemi sociálního a zdravotního pojištění
  • Vyúčtování daní ze závislé činnosti a srážkové daně
 • Přiznání k dani silniční

Proč si nechat zpracovat účetnictví externě

Služby externí kanceláře jsou zpravidla levnější a kvalitnější než vedení účetnictví Vašimi zaměstnanci. Pokud zaplatíte své účetní hrubou mzdu ve stejné výši, jako odměnu účetní kanceláři, budou vaše náklady na účetnictví nižší o odvody za zaměstnance, benefity a další náklady na její/jeho pracovní pozici, jako například školení, odbornou literaturu, kancelářské potřeby a v neposlední řadě účetní software.

Externí účetní kancelář vždy ve smluvených termínech a termínech pro podání jednotlivých daňových přiznání a hlášení zajistí vše, co je třeba a přebírá odpovědnost za dodržení. Zaměstnanec v době nemoci, nebo při jiných překážkách v práci toto vždy zajistit nemůže. Externí firma počítá se zastupitelností svých zaměstnanců.

Vaše společnost se nemůže pojistit na škody způsobené ve vlastním účetnictví. Naše účetní kancelář je proti prokazatelným škodám, které by případně způsobila, pojištěna v plné míře.

Můžete preferovat účetní v sídle Vaší firmy, tzv. na dosah. Dnes, v době internetu a elektronické komunikace s většinou institucí a úřadů, pracují externí účetní kanceláře i tímto způsobem a zpracované výstupy Vašeho účetnictví jsou schopny Vám předat elektronicky prakticky kdykoli.

Proč si vybrat nás

 • Jsme účetní kancelář s již více než 25ti letou praxí.
 • Vaše účetnictví dokážeme zpracovat s veškerým servisem, poradenstvím i zastupováním na úřadech.
 • Máme zkušenosti s účetnictvím různých oblastí podnikání i forem společností.
 • V rámci poradenství vám můžeme zajistit i služby spolupracujícího daňového poradce.
 • Máme zkušenosti s několika účetními programy.

Co o nás říkají naši klienti

Lékárnu jsme v budově Centra zdraví na Vodní ulici otevřeli v roce 2010 a od té doby spolupracujeme v rámci účetnictví s paní Zuzanou Dvořákovou. Účetnictví je vedeno pečlivě a v souladu s našimi požadavky na zpracování. Účetní kancelář nám poskytuje veškeré služby v rámci účetnictví, od poradenství přes samotné účetnictví společnosti až po mzdy a personalistiku, zastupuje nás při jednání s veškerými úřady a institucemi sociálního i zdravotního pojištění. Se spoluprací jsme velmi spokojeni.

PharmDr. Markéta Kohoutová, Lékárna Centrum zdraví Prostějov s.r.o.

Naše firma je od svého založení v roce 2011 klientem Účetní kanceláře Dvořáková. Paní Zuzana Dvořáková má naši plnou důvěru při vedení naší účetní agendy. Jako malé firmě nám maximálně vyhovuje vztah klient - externí účetní. Veškeré naše účetní závazky vůči státu jsou vždy ze strany účetní kanceláře vyřešeny rychle, pečlivě a v termínu.

Pro koho účtujeme?

Taxi Hromek

Komediograf

PM Sped s.r.o.

Konzultace zdarma

Na úvod vám nabízíme nezávaznou konzultaci zcela zdarma. Vyzkoušejte naše služby ještě dnes.